dz

KRYSZTAŁOWA MALWA

Miło nam poinformować naszych rodziców oraz sympatyków przedszkola, że w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie "Kształtujemy tożsamość krajobrazu" nasza placówka zdobyła nagrodę w kwocie 1000zł (rok wcześniej 2500zł) oraz wyróżnienie Krysztalową Malwą.
Dziękujemy naszym koordynatorkom: pani Ali i pani Dorocie za duży wkład pracy oraz zaangażowanie rodziców do akcji.
Duże podziękowania należą się również panu Jankowi za włożoną pracę i pasję. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do naszej wygranej - także rodzicom naszych przedszkolaków.
Liczymy na dalszą współpracę w zakresie ukwiecania i zazieleniania naszego placu zabaw.
Włożony wkład pracy docenił na gali rozdania nagród sam pan kurator Krzysztof Babisz, jesteśmy jak na razie jedyną placówką przedszkolną nagrodzoną w tym konkursie co tym bardziej dodaje nam dumy.


   

 
WYCIECZKA DO KRAINY CIASTEK

Dzięki uprzejmości Mamy Bartka z grupy Ekoludków, udało nam się zwiedzić zakład produkcji ciastek Dr.Gerard.
 Przedszkolaki miały okazję na własne oczy zobaczyć jak powstają ich ulubione ciastka: wafelki, krakersy, pryncypałki i inne słodkości.
Dodatkową atrakcją dla dzieci była konieczność założenia ubrania ochronnego oraz czepka. Miłym akcentem była możliwość degustacji świeżutkich ciastek.
Całej wycieczce towarzyszył unoszący się z hali zakład aromatów i czekolady.
Na pamiątkę miłego spotkania każde dziecko otrzymało słodki upominek - kryjący się w tych dużych reklamówkach na zdjęciu:)
To co przedszkolaki zobaczyły na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Dziękujemy Mamie Bartka za zorganizowanie tak ciekawej i słodkiej wycieczki:)

Zarządowi i pracownikom Firmy Dr.Gerard dziękujemy za mile przyjęcie, możliwość zwiedzania zakładu oraz za super słodki poczęstunek:)

   

   

   PRZEDSZKOLAKI GARNKI LEPIĄ

 Pewnego październikowego dnia odwiedził nas garncarz - pan Sebastian prezentował ginący zawód oraz wielką pasję.
Każde dziecko oprócz obserwacji jak artysta robi dzbanki i wazony - samo mogło coś ulepić. Tak powstałe wazoniki otrzymają rodzice w odpowiednim czasie:)

   

   

   


UWAGA PIES


Kolejne spotkanie z policjantami - tym razem pod haslem "Uwaga pies".
 Dzieci poznały możliwości psa policyjnego - zobaczyły jego tresurę oraz poznały zasady jak zachowywać się w czasie spotkania z nieznanym zwierzakiem.
Maluszki odwiedził pies wraz z przewodnikiem na sali i resztę pokazu dzieci obserwowały przez okno.
Dziękujemy panom policjantom za spotkanie prewencyjne i przybliżenie dzieciom zasad bezpieczeństwa na miarę ich możliwości poznawczych.

   

   

   

   
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dzisiejszy gość - Pan Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego przybliżał najmłodszym przedszkolakom z grup: Biedronki i Muchomorki, jak należy bezpiecznie poruszać się po ulicy oraz jak bezpiecznie podróżować w aucie:) Duże zaciekawienie dzieci budził sprzęt, który pomaga policjantowi w codziennej pracy, np. kajdanki, kamizelki i przyrząd do mierzenia prędkości...Uwaga rodzice! Spora gromada dzieci na spotkaniu zadeklarowała chęć bycia policjantem w przyszłości...może kogoś z nich będziemy gościć za kilkanaście lat w naszych progach;)
Dziękujemy za miłe spotkanie:)