dzIMIENINY BORSUKA LUCKA

W ramach współpracy z Nadleśnictwem Łuków, nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z okazji imienin borsuka Lucka. Solenizanta obdarowaly dzieci portretem borsuka oraz bukietem kwiatów. W czasie spotkania był oczywiście czas na zabawę: spacer po lesie, układanie mega duzych puzzli, strącanie przedmiotu wodą pod ciśnieniem...był też torcik i mozliwość obejrzenia samochodów służby leśnej.

   

   

   JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECI

W niedzielę ważne wydarzenie dla każdego Polaka - kanonizacja Papieża Jana Pawła II.
Nasz Papież bardzo kochał wszystkich a szczególnie dzieci - nasze przedszkolaki też Go kochają, a swoją miłość przelały na papier tworząc piękne portrety naszego wielkiego Polaka.
Dodatkowo nasz przedszkolak z gr. Ekoludki - Daniła wraz z rodzicami brał udział w konkursie na opowiadanie lub wiersz o Papieżu; konkurs organizowało Przedszkole Miejskie Nr 7 i wszystkie opowiadania, wiersze napisane przez dzieci i ich rodziców zostały wydane w formie książeczki. Danik już odebrał swoją nagrodę a teraz wszystkie opowiadania i wiersze o Naszym Papieżu będą poznawały pozostałe przedszkolaki. Danikowi i jego Rodzicom - gratulujemy.

     
SUKCES GABRYSI I PANI DOROTY

Miło nam poinformować, że wychowanka naszego przedszkola - Gabrysia Łukasik, która reprezentowała przedszkole na konkursie Wesołe Nutki - została zakwalifikowana do udziału w wojewódzkim konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach. Do konkursu Gabrysię przygotowała pani Dorota Oskroba. Przypomnijmy, że to nie pierwszy sukces Gabrysi i pani Doroty. Gratulujemy i życzymy sukcesu w Rykach!

 

   NIEBIESKI DZIEŃ


W ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko", 2 kwietnia dzieci z naszego przedszkola ubrały się na niebiesko i poprzez zabawy z paniami specjalistkami mogły dowiedzieć się i sprawdzić jak postrzega świat dziecko autystyczne.

   

   

   

POWITANIE WIOSNY:)

W poniedziałek z rana , w stylu dość radosnym,  nasze przedszkolaki przywitały wiosnę.

Uroczo piosenki wiośnie zaśpiewały, i w wielu zabawach chętnie udział brały.

Na wiosennym targu Bartosza poznały, u niego zakupy też zrobić musiały.

 I choć Bartosz głuchy  i łatwo nie było, wszystko się powiodło, w koszach pełno było.

Potem wiersz o wiośnie Helga powiedziała, o zwiastunach wiosny dzieciom przypomniała.

Dzieci bardzo ładnie wiersza wysłuchały, wszystkie błędy Helgi wnet popoprawiały.

Mariolka z Gabryśką też  się pojawiły, wyprawę po bazie sobie urządziły.

 I choć się wycieczka troszkę nieudała , piosenka o baziach powstała wspaniała.

Potem jeszcze dzieci koncert piękny dały, i swoim śpiewaniem wszystkich zachwycały.

A na koniec Marcin wystąpił na scenie,  o urodzie kobiet zrobił przemówienie.

I tak  to dzień wiosny, i duzi i mali, w jedynce w przedszkolu hucznie świętowali.

Uroczystość powitania wiosny przygotowały panie: Ania, Asia, Diana i Ula.

   

   

   

   

SPOTKANIE Z PANIĄ BARBARĄ CIEMSKĄ


Dnia 27.02.2014r. gościliśmy w naszym przedszkolu pisarkę Barbarę Ciemską - autorkę książek edukacyjnych dla dzieci. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. 
Pani Ciemska przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Karol i zaprezentowała przedmioty niezbędne do bezpiecznej jazdy na rowerze.
Dzieci przymierzały kask, oglądały przedmioty zgromadzone w kąciku. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały od pani książeczkę z autografem.

   

KONCERT ZESPOŁU ORKIESTRA DNI NASZYCH

Nasze przedszkole odwiedzili muzycy z zespolu Orkiestra Dni Naszych. Dorosłym zespół jest zapewne znany z repertuaru balladowego, dla dzieci zespoł przygotwał koncert pod hasłem "Poszukiwanie skarbów". Poszukiwaczami skarbów były oczywiście przedszkolaki, ale poszukiwane skarby wcale nie wiązały się ze złotem czy pieniędzmi... dzieci dowiedzialy się, że prawdziwymi skarbami dla każdego człowieka są: zdrowie, rodzina i przyjaciele. Treści wychowawcze zostały przez artystów świetnie przemycone dla dzieci w formie prostych piosenek, które dzieci śpiewały wspólnie z zespołem. Cieszymy się, że tak ważne treści dzieci miały okazję poznać w tak ciekawy sposób - tak jak każdego dnia w przedszkolu - dzieci uczą się przez zabawę. Tak było i tym razem. Dziękujemy za wspólne zabawy i zapraszamy na kolejny koncert.

   

   

   
OTWARCIE SALI SI

17 stycznia w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste otwarcie sali do zajęć z zakresu integracji sensorycznej. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola Małgorzata Piotrowska witając wszystkich przybyłych gości, którzy mieli okazję obejrzeć film z zajęć w nowej sali oraz wysłuchali krótkiego referatu nt integracji sensorycznej. Temat - czym jest integracja sensoryczna oraz jak rozpoznać pierwsze objawy zaburzeń przyblizyła pani Urszula Szumlewicz - specjalistka SI. Uroczystość uświetniły swoimi występami przedszkolaki z każdej grupy wiekowej. Po uroczystym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu sali - będą się tam odbywały zajęcia dla dzieci przejawiających zaburzenia. Specjalistyczny sprzęt do sali udało się zakupić dzięki głównemu sponsorowi jakim jest Fundacja Polsat oraz darowiznom Stowarzyszenia Labirynt, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej i drobniejszym wpłatom od rodziców. W uroczyste otwarcie sali oraz jej przygotowanie zaangażowani byli także pracownicy przedszkola.

   

   

   

   

   

Z otwarcia sali można obejrzeć także relację TV MagnesANIELSKIE ŚPIEWANIE

Po raz kolejny w domu kultury w Woli Gułowskiej odbył się konkurs kolęd i pastorałek Anielskie Śpiewanie. Nasze przedszkole reprezentowały dwie solistki z grupy Ekoludki: Gabrysia Łukasik i Maja Przegalińska. Obydwie dziewczynki przygotowane do występu przez Panią Dorotę Oskrobę zdobyły dwie pierwsze nagrody. Gratulujemy!!!

   

   
TEATRZYK PRZEDSZKOLNY

Od czasu do czasu w naszym przedszkolu dzieci mają okazję obejrzeć teatrzyk przygotowany i opracowany przez nasze panie specjalistki. Każde z mini - przedstawień zawiera treści wychowawcze i edukacyjne. Oto wierszowana relacja z pierwszego przedstawienia:

Najmłodsze przedszkolaki i nieco starsze dzieciaki
Przyjemność taką miały i teatrzyk oglądały
Misiulek miał na imię nasz bohater miły
I w przedszkolu na początku był bardzo nieszczęśliwy
Płakał, krzyczał, wymiotował, gniewu swego nie żałował
Tak płynął  mu dzionek jeden za drugim
Aż się nie spostrzegł i przedszkole polubił
Jak się to stało rodzicu drogi zapytasz mnie może
Niech Ci Twoja pociecha tę historyjkę opowie
Aby tak piękne przedstawienie finał miało
Kilka osób na to pracowało, pozwólcie, że im za to podziękuję
 i talentu aktorskiego pogratuluję
Pani Dianie, Renii, Gosi za tak atrakcyjny głosik
Za rysunek pani Ali,
pani Kamili, Eli, Monice
- za wypożyczenie sali.

pani Ani - gratulujemy talentu pisarskiego i reżyserskiego.

   

   

   

   


PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

28 października w Przedszkolu Integracyjnym nr 1 w Łukowie odbył się trzeci Przegląd Piosenki Ekologicznej. Udział w przeglądzie wzięły przedszkolaki z przedszkoli miejskich oraz Zespołu szkolno - przedszkolnego w Łukowie.

Przegląd piosenki ekologicznej otworzyli: dyrektor przedszkola Małgorzata Piotrowska - witając wszystkich zebranych oraz przedszkolaki z grupy "Ekoludki" Przedszkola Integracyjnego nr 1 z inscenizacją "W królestwie Ekolandii". Inscenizacją dzieci wprowadziły wszystkich zebranych w tematykę ekologii - czyli dbania o czyste zdrowe środowisko.

Następnie mali wokaliści zaprezentowali na scenie swoje umięjętności śpiewając piosenki o ekologicznej tematyce. Małym artystom towarzyszyły uśmiechy na twarzy i brawa widowni, którą tworzyli rodzice, nauczycielki, panie dyrektorki oraz jury konkursowe w składzie: Pani Ewelina Najdychor i Pan Marek Lemieszek - przedstawiciele Nadleśnictwa Łuków oraz Pan Ryszard Szczygieł - Naczelnik Wydziału Informatycznego Urzędu Miasta. Po zaprezentowaniu piosenek jury stwierdziło, że wszystkie piosenki były wykonane profesjonalnie i zachęcają do dbania o przyrodę i wszyscy mali wokaliści zasłużyli na nagrody. Warto nadmienić, że nagrody w przeglądzie ufundowało Nadleśnictwo Łuków oraz pan Marek Domański - naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Nadzoru Właścicielskiego. 

Przegląd piosenki ekologicznej był także okazją podsumowania miejskiego konkursu plastycznego dla przedszkolaków pt"Kochajmy las". Nagrodzone prace wykonane przez dzieci i ich nauczycielki można podziwiać w holu Przedszkola Integracyjnego nr 1. Mimo jednorodnego tematu konkursu  - każda praca zachwyca pomyslowością oraz sposobem wykonania jak również zastosowanymi materiałami przyrodniczymi. Spotkanie przedszkolaków było uatrakcyjniane wspólnymi zabawami ruchowo - muzycznymi, w które włączali się również obecni dorośli.

Uczestnikom obydwu konkursów gratulujemy i zapraszamy do udzialu w kolejnych. Warto dodać, że zarówno konkurs plastyczny jak i przegląd piosenki przygotowały i prowadziły nauczycielki Przedszkola Integracyjnego nr 1, panie: Dorota Oskroba, Alicja Giczela i Renata Tarkawian.

       

   

   

      

UWAGA! PIES!

Dzieci z naszego przedszkola nigdy się nie nudzą. Ostatnio w placówce odbyło się spotkanie z policjantami i psami, z którymi panowie pracują na co dzień. 

Panie Dorota Oskroba i Małgorzata Osiejuk w ramach zajęć o bezpieczeństwie postanowiły zaprosić do przedszkola policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Na życzliwość i wspaniałą współpracę  panów zawsze można liczyć. Podczas wygłoszonej pogadanki dzieci dowiedziały się na czym polega codzienna praca policjantów i w jaki sposób pomagają im w ich pracy psy. Maluchy przyglądały się tresurze psów, zapoznały się z pozycjami jakie powinny przyjmować podczas spotkania z obcym psem i możliwym atakiem z jego strony. Najmłodsi mieli również okazję obejrzeć jak psy policyjne atakują niebezpiecznych przestępców. Spotkanie wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród dzieci i z pewnością udało im się dużo zapamiętać z tak interesująco przeprowadzonych zajęć.

        

   

WYCIECZKA DO LASU