dz


ŚWIĄTECZNE OZDOBY

Dzisiaj do Naszego przedszkola zawitali uczniowie z Liceum Ogólnoksztalcącego im. T. Kościuszki i razem z dziećmi robili pisanki - kurczaczki. Jagódki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i przy pomocy licealistów i Pań z grupy udało się im zrobić piękne prace. Swojego kurczaka każdy przedszkolak zabrał do domu. Własnoręczne ozdoby będą zapewne pięknie uzupelniały świąteczną atmosferę w domach naszych przedszkolaków. Dziękujemy licealistom za kolejne twórcze spotkanie.

   

   

   WYCIECZKA DO WARSZAWY

Wycieczka po Warszawie rozpoczęła się od Planetarium – Niebo Kopernika na film pt.: „Przygody Trelka”. Po wejściu do Planetarium dzieci dostały bilety i czekały na wejście do sali projekcyjnej.

W sali projekcyjnej każde dziecko zajęło miejsce w wygodnym fotelu i zaczął się pokaz.   Dzieci miały możliwość z pomocą zajączka poznać zwierzęta żyjące w lesie, a także  gwiazdozbiory zwierząt takich jak np.: lew, żyrafa, niedźwiedź i inne. Po tym pokazie oglądaliśmy film o ptaszku, który miał na imię Trelek i jego przygodach. Po wyjściu z Planetarium poszliśmy do „Parku odkrywców”, który znajduje się obok Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy mieli możliwość przetestować zwierciadła akustyczne  i posłuchać szumu wody czy plusku kropli wydobywających się z tzw. szeptaczy. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie „Pijalni Czekolady” E. Wedel. Dzieci uczestniczyły w warsztatach w czasie których dowiedziały się z czego zrobiona jest czekolada i jakie są jej rodzaje . Miały też okazję wypić gorącą czekoladę z bitą śmietaną. Na koniec wizyty w „Pijalni Czekolady”, każde dziecko dostało swój Torcik Wedlowski, który dekorowało ciepła białą czekoladą i zabrało do domu. Za udział w Warsztatach  wszystkie przedszkolaki dostały dyplom „Mistrz Czekolady”.

   

   

   OGNISKO

9 października panie nauczycielki, rodzice oraz dzieci z gr. „Jagódki” zorganizowały ognisko integracyjne połączone ze „Świętem pieczonego ziemniaka”. 

Spotkaniu towarzyszyła piękna jesienna pogoda, która jeszcze bardziej uświetniła wspólną zabawę. Na dzieci i rodziców czekały przygotowane wcześniej różne konkurencje  sportowe. Radości nie było końca, wszyscy przybyli spędzili miłe popołudnie przy ognisku i wspólnym biesiadowaniu. Na koniec spotkania każdy rodzic otrzymał order uśmiechu, a dzieci słodkiego lizaka. 

   

   

   

   OWOCOWE DESERY

Grupa „Jagódki” omawiając tematykę  dotyczącą owoców i warzyw postanowiła wspólnie z pomocą pań zorganizować zajęcia praktyczne, podczas których dzieci miały za zadanie zrobić deserki  owocowe.  Przedszkolaki na samym początku umyły dokładnie wszystkie owoce, następnie dowiedziały się jak bezpiecznie obchodzić się z nożem podczas krojenia owoców. 5-latki przygotowały pyszne desery, które udekorowały również owocowymi galaretkami i polały bitą śmietaną. Wszystkim dzieciom bardzo smakowały zrobione przez siebie przekąski, a co niektóre prosiły nawet o dokładkę. Dzieci postanowiły również przygotować desery dla pań nauczycielek i pani dyrektor. Przedszkolakom bardzo podobały się tego typu zajęcia czego uwieńczeniem były puste miseczki po deserach.