dz


POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM

Dla najstarszych przedszkolaków nadszedł czas rozstania i pożegnania: z paniami, kolegami i przedszkolem. Po wakacjach czeka na Nich szkoła i nowe wyzwania oraz obowiązki szkolne. Wspominając uroczystość zakończenia roku życzymy naszym absolwentom samych sukcesów w szkole, jednocześnie dziękujemy za reprezentowanie naszej placówki przez ostatni rok w środowisku. Rodzicom - dziękujemy za współpracę i wsparcie przy każdej ważnej dla nas uroczystości i gratlujemy tak wspaniałych dzieci.

   

   

   

   
AEROBICK

Korzystając z zaproszenia Mamy Kingi - Ekoludki wybrały się na wycieczkę do sali ćwiczeń na aerobick pod okiem instruktorki Pani Edyty. Oprócz dobranych ćwiczeń przy muzyce dzieci mialy okazję poznać kolejny ciekawy zawód jednego z rodziców. Dziękujemy za zaproszenie:)

   

 
TURNIEJ TAŃCA

Roztańczone Ekoludki reprezentowały nasze przedszkole w Turnieju Tańca. Przedszkolaki przy silnym wsparciu rodziców zaprezentowaly bardzo wysoki poziom tańca uzyskując wyróżnienie. Do występu przygotowała dzieci Pani Dorota Oskroba.

   

   

   PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Na II Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 7 w Łukowie nasze przedszkole reprezentowały gwiazdeczki z gr. Ekoludków.
Do występu dziewczynki przygotowała pani Dorota Oskroba.

   

   

BIEGI 3 - MAJOWE

Już po raz kolejny w ulicznych biegach 3 - majowych brały udział przedszkolaki. Nasze przedszkole reprezentowały Ekoludki pod opieką pani Alicji Giczeli.
Dziękujemy rodzicom naszych malych biegaczy za przyjście i kibicowanie:)

   

 
POZNAJEMY ZAWODY - PIELĘGNIARKA

Grupę „ Ekoludki” odwiedziła pani pielęgniarka. Przybyła na zaproszenie wychowawczyni , pani Doroty Oskroby , by opowiedzieć o tym jak wygląda jej praca na co dzień. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały o zadaniach wykonywanych w codziennej pracy przez pielęgniarkę, pracującą w szpitalu. Zapoznały się ze strojem używanym przez panie pielęgniarki , a także z fartuchem który nakładany jest podczas operacji. Gość omówił  jakie są etapy przygotowań do operacji i jak bardzo ważna jest odpowiednia higiena. Dzieci zostały uświadomione ,że także na co dzień muszą bardzo dbać o higienę osobistą. Przedszkolaki oglądały przyniesione przez gościa niektóre przedmioty używane w pracy , takie jak: strzykawki, igły, rękawice, ciśnieniomierz, termometr, centymetr, bransoletki na rękę dla pacjentów. Maluchy nie bały się nawet wtedy, kiedy pani pielęgniarka zaproponowała pobieranie krwi do badań. Temu zabiegowi poddała się dzielna pani Ela, a dzieci zobaczyły, że to nic strasznego, a tego typu badanie może wykryć dużo chorób. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka, wręczyła dzieciom drobne upominki . Dzieci bardzo ucieszyła ta wizyta.

   

   

 
WIOSENNE PORZĄDKI

W ramach współpracy nasze przedszkole odwiedziła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im . T. Kościuszki. Uczniowie kl. II C ( profil biologiczno-chemiczny) wraz z wychowawczynią panią Alicją Burdach. Uczniowie przyszli w odpowiedzi na zaproszenie pani Doroty Oskroby i dzieci z grupy „ Ekoludki”. Celem wizyty młodych ludzi było wspólne sprzątanie ogrodu przedszkolnego, pielęgnacja rabat kwiatowych i wysiew nasion w ogródku warzywnym. Przedszkolaki z uwaga obserwowały kolejne etapy prac, same także próbowały włączać się do poszczególnych działań, naśladując swoich dużo starszych  kolegów. Mimo niskiej temperatury nikomu nie było zimno, bo wszyscy ciężko pracowali. Efektem wspólnej pracy maluchów i licealistów jest czysty ogród, w którym dzieci z przedszkola nie tylko będą odpoczywały , ale także prowadziły obserwacje badawcze. Dziękujemy za pomoc:)

   

   

 
TANECZNYM KROKIEM

Na kolejnym już przeglądzie tanecznym dla przedszkolaków, Ekoludki zaprezentowały swój występ. Dzieci występowaly przygotowane przez Panią Dorotę Oskrobę i przy silnym - jak zawsze:) - wsparciu swoich rodziców...

   

   
JASEŁKA

Przedświąteczne przygotowania 6 - letnich Ekoludków wypełaniły także próby do przedstawienia jasełkowego. Nasi mali artyści przygotowani przez Panie: Alicję Giczelę i Dorotę Oskrobę swoim występem wprowadzili w czar świąt pracowników i dzieci na spotkaniu opłatkowym w przedszkolu. Swoje zdolności dzieci miały również okazję zaprezentować mieszkańcom Łukowa. Tuż przed świętami dzieci wystawiły swoje bożonarodzeniowe przedstawienie w Parafii Matki Kościoła w Łukowie.

   
EKOLUDKI NA GALI W LUBLINIE

Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie zostało wyróżnione w wojewódzkim konkursie na najładniej zagospodarowany przedszkolny plac. Sukces dzieci, rodziców i nauczycieli to efekt wspólnej, ogrodniczej pracy. Za zdobyte wyróżnienie, placówka otrzymała także nagrodę finansową.

Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie przystąpiło do konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, który odbywał się pod hasłem „Kształtujemy tożsamość krajobrazu". Ideą konkursu było zaplanowane zagospodarowanie placu przedszkolnego w jak najpiękniejszy teren pełen zieleni. Koordynatorkami konkursu w Przedszkolu były nauczycielki: Alicja Giczela i Dorota Oskroba, które w całą akcję włączyły też rodziców swoich wychowanków. Rodzice wraz z dziećmi przynosili na wiosnę sadzonki roślin ozdobnych, przywozili korę ozdobną i inne elementy dekoracyjne oraz aktywnie pomagali w pracach ogrodniczych. W realizację wymagań konkursowych wpleciono także wygraną z Nadleśnictwa Łuków w konkursie na najpiękniej ubraną choinkę i dzięki temu 200 drzewek z Nadleśnictwa znalazło swoje miejsce na placu przedszkolnym. Ta wspólna praca przyczyniła się do tego, że powstający „od zera” na placu przedszkolnym ogród, został doceniony przez komisję konkursową.

15 października na gali w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przedszkole zostało wyróżnione nagrodą w kwocie 2500 zł. Wygrana została zgodnie z regulaminem konkursu przeznaczona na zakup artykułów ogrodniczych w tym kolejnych roślin i środków pielęgnacyjnych - np. nawozy dla roślin. Nagrodę w imieniu przedszkola odebrały koordynatorki konkursu oraz dyrektor przedszkola Małgorzata Piotrowska. Na gali rozdania nagród obecna była Naczelnik Wydziału Edukacji Marzenna Gałach, rodzice zaangażowani w akcję oraz 6-letnie przedszkolaki. Dzieci wystąpiły przed publicznością z inscenizacją „W królestwie Ekolandii”. Za występ mali artyści otrzymali gromkie brawa oraz ogromnego pluszowego misia - studenta Uniwersytetu Przyrodniczego.

   

   

   

   

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w urzadzaniu ogrodu, za wsparcie oraz pomoc w czasie wyjazdu, za piękne stroje. Cieszymy się, że Rodzice mogli z nami dzielić radosne chwile.