dz

FESTYN RODZINNY

Każda chwila spędzona wspólnie przez dzieci i rodziców może być niepowtarzalna. Wychodząc z takiego założenia, w naszym przedszkolu  zorganizowano Święto Rodziny. Na festynie 11 czerwca połączono trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Zabawa trwała cały dzień.


Festyn odbywał się pod hasłem „Co rodzinka to rodzinka”. Do przedszkola licznie przybyli rodzice oraz rodzeństwo przedszkolaków. Po uroczystym otwarciu festynu, którego dokonała dyrektor Małgorzata Piotrowska, każda grupa przedszkolna przedstawiła krótki występ artystyczny. Były piosenki o rodzinie, wierszowane życzenia dla rodziców, pokaz mody nowoczesnej oraz taniec współczesny. Z kilkoma piosenkami wystąpiły także reprezentantki zespołu ludowego Kropelki Rosy, w którym solistką jest wychowanka przedszkola Maja.  Po części artystycznej przyszedł czas na nagrodzenie rodziców, którzy bezinteresownie pracują na rzecz przedszkola. Każda wyróżniona osoba otrzymała podziękowanie oraz medal uśmiechu. Była też pora na wręczenie rodzicom przygotowanych upominków i całusy. Potem był czas na zabawę i atrakcje: kiełbaskę z grilla, kolorowe makijaże oraz dmuchane zjeżdżalnie. Dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa.

W trakcie spotkania każdy mógł znaleźć coś dla siebie i czas na spokojną rozmowę. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udaną zabawę i mile spędzony czas.

   

   

   

   

   


SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Dnia 28 maja dzieci z naszego przedszkola szukały odpowiedzi na pytanie - skąd się bierze miód? W szukaniu własciwej odpowiedzi pomagał naszym przedszkolakom gość specjalny - pani pszczelarz. Na spotkaniu dzieci miały okazję dowiedzieć się: z jakich pszczół składa się bardzo liczna pszczela rodzina oraz kto się czym zajmuje w tej rodzinie, jak wygląda strój pszczelarza i dlaczego należy go zakładać, w jaki sposób pszczoły robią miód i gdzie mieszkają, jak miód wyjmuje się z ula i co się z nim dalej dzieje zanim trafi do sklepu. Dużą frajdą dla dzieci była mozliwość zajrzenia do wnętrza ula i obserwacja roju pszczelego oraz szukanie królowej matki - najważniejszej pszczoły w roju.  W trakcie niecodziennego spotkania przedszkolaki poznały własciwości zdrowotne miodu oraz dowiedziały się również, że miód służy nie tylko do jedzenia ale także do wyrobu kosmetyków. Chociaż spotkanie z pszczołą nie należy do przyjemnych, teraz już wiemy, że są to bardzo pożyteczne owady i niestety jest ich coraz mniej - dlatego musimy o nie dbać. W czasie zajęcia dzieci mogły spróbować miodu a na koniec po "mini-egzaminie" każdy przedszkolak, który uważnie słuchał otrzymał w nagrodę i na pamiątkę spotkania specjalną łyżeczkę - wałeczek do nabierania miodu. Spotkanie wszystkim dzieciom bardzo się podobało:)

   

   

   

PRZEDSZKOLIADA

Ekoludki i Jagódki reprezentowały nasze Przedszkole na X już Przedszkoliadzie.
Była to impreza sportowa z udziałem dzieci i ich rodziców.

Tegoroczna Przedszkoliada z uwagi na niesprzyjającą pogodę odbyła się 25 maja w Gimnazjum Nr 2 w Łukowie.
Przedszkolaki dzielnie walczyły ze swoimi rodzicami w ośmiu konkurencjach. W czasie konkurencji dla dzieci, rodzice mocno dopingowali swoje pociechy. Zapał i zaangażowanie małych sportowców zostały nagrodzone. Każdy mały uczestnik dostał mnóstwo upominków oraz medal.
Przedszkole otrzymało puchar i pamiątkowy dyplom. Łukowski Miś obdarowywał dzieci cukierkami.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w imprezie oraz poświęcony czas i super zabawę, a organizatorom za zaproszenie.
Ekoludki i Jagódki wspierały w czasie zawodów sportowych Pani Kamila i Pani Alicja.

   

   

   

 

Pozostałe zdjęcia z zawodów można obejrzeć tutaj 

WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

14 maja grupy: "Ekoludki" i "Jagódki" odbyły wycieczkę do tutejszej Szkoły Muzycznej. 

Przedszkolaki podziwiały występy uczniów tej szkoły, ale również poznały wygląd i brzmienie wielu instrumentów muzycznych np. fortepianu, saksofonu, skrzypiec i innych. Jednocześnie odkryły własne talenty i zainteresowania muzyczne - być może za kilka lat na kolejnych spotkaniach będziemy podziwiać grę naszych absolwentów. 

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi i pracownikom szkoły za zaproszenie i miłe przyjęcie.

   

   


RODZICE, LEŚNICY I PRZEDSZKOLAKI
 
WSPÓLNIE SADZĄ OZDOBNE DRZEWKA I KRZAKI

Ubierając choinkę w ozdoby własnoręcznie zrobione - nasze dzielne przedszkolaki z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie wygrały nagrodę główną - zagospodarowanie terenu przedszkolnego placu w rośliny. 

Nasadzeniami i roślinami obdarzyło naszą placówkę Nadleśnictwo w Łukowie; jednak z powodu kaprysu zimy - która nie chciała od nas odejść - termin nasadzeń się przesunął. Jednak nic straconego - nauczycielki z grupy Jagódki - pani Ala Giczela i pani Dorota Oskroba podchwyciły temat i  postanowiły przy pomocy rodziców urozmaicić plac przedszkolny. W tym celu dzieci wraz z rodzicami najpierw przynosili rośliny ozdobne a następnie w pewne piątkowe popołudnie kilkoro rodziców wraz ze swoimi pociechami wspólnie zagospodarowywali teren przedszkolny. Poszły w ruch szpadle, grace, grabie - każdy pomagał jak mógł - również pani dyrektor. Rodzice zadbali także o ozdobne kamyki i korę. Przedszkolaki bardzo chętnie pomagaly w pracach ogrodniczych a teraz będą dbały o nowo posadzone rośliny.

8 maja do naszych prac ogrodniczych dołączyli pracownicy Nadleśnictwa Łuków. Leśnicy przywieźli nam 200 drzewek, które wspólnie z rodzicami zostały posadzone na placu przedszkolnym. Dzięki całej akcji plac przedszkolny nabiera coraz ładniejszego wyglądu.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc, rośliny a szczególnie za pracę a Nadleśnictwu Łuków za wspaniałą nagrodę. Efekty naszej pracy będą rosły w oczach i będą wizytówką przedszkola a za kilka lat nasi absolwenci będą podziwiać swoje drzewka i krzewy.

O naszej akcji można przeczytać tutaj oraz tutaj. Można obejrzeć także filmik TV Magnes

   

   

   

   MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY


Nasze przedszkole ogłosiło konkurs dla przedszkoli łukowskich pod hasłem "Dbajmy o Ziemię - bądźmy jej przyjaciołmi".
Dnia 7.05.2013r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu międzyprzedszkolnego. Na rozwiązaniu zebrały się wszystkie przedszkolaki
z Przedszkola Integracyjnego Nr 1. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat ochrony środowiska, uczestniczyły aktywnie w konkursach i zawodach związanych z tematem. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie każdemu dziecku Orderu Małego Ekologa.
 W konkursie wzięły udział wszystkie łukowskie przedszkola. Zadanie polegało na wykonaniu dowolnej pracy plastycznej, która nawiązywała do tematu szeroko pojętej ekologii a także ułożenie wierszyka do pracy. Prace były bardzo ciekawe i twórcze. Gratulujemy dzieciom pomysłowości a paniom nauczycielkom kunsztu poetyckiego.
Wszystkie prace zostały nagrodzone.  Wiersze i rymowanki zostaną wyemitowane na antenie Katolickiego Radia Podlasie.
Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Piotrowska, Kamila Machniak, Marta Chilińska i Renata Tarkawian.

   

   

   

   SPOTKANIE Z RODZICAMI

13 marca 2013r . w  naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi nt. „Wpływ terapii behawioralnej na funkcjonowanie i rozwój dziecka”. Spotkanie poprowadziła pani Aneta Krasuska - pedagog specjalny, terapeuta behawioralny. Pani Aneta podzieliła się z rodzicami swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z pracy nad poprawą funkcjonowania dzieci z zaburzeniami rozwojowymi przy wykorzystaniu metody behawioralnej. Rodzice zostali uczuleni aby pracę nad trudnymi zachowaniami, czynnościami samoobsługowymi oraz innymi umiejętnościami ważnymi dla funkcjonowania dziecka rozpoczynać jak najwcześniej. Pani Aneta zwróciła uwagę na istotę terapii behawioralnej, czyli wykorzystanie nagród w celu zwiększenia motywacji dziecka do nauki. Podkreśliła znaczenie podejmowania terapii w domu rodzinnym oraz udziału wszystkich członków rodziny w procesie terapeutycznym. Rodzice dowiedzieli się jak ważna jest konsekwencja i stawianie wymagań dziecku, pomimo jego trudności. Poznali wybrane sposoby radzenia sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał podziękowanie.

    KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY


26.03.2013r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego pt. ”Najładniejsza kartka, stroik, palma lub pisanka wielkanocna”, który adresowany był do dzieci i rodziców. Aby przybliżyć dzieciom tradycje wielkanocne, panie zorganizowały zagadki i quiz. Towarzyszyła temu wspólna zabawa i śpiew.
Dzieci i panie zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem i słodkim zajączkiem.

Wykonane prace zostały wystawione na kiermaszu wielkanocnym, który odbył się w naszym przedszkolu, a dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wyposażenie gabinetu do zajęć z integracji sensorycznej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom oraz paniom za wykonanie pomysłowych prac na konkurs i za udział w kiermaszu.

Organizatorkami konkursu były panie Kamila Machniak i Marta Chilińska

Oto niektóre z wystawionych prac...

        

     

    

     


POWITANIE WIOSNY       

   Wiosenne przedstawienie 21 marca w  naszym przedszkolu się  odbyło, wielkim hitem wiosny było!

            Choć na zajęciach, lecz radośnie uczyliśmy się o wiośnie. Sławni goście do nas przybyli, swą wiedzą o wiośnie z dziećmi się dzielili - wielka dama profesor Kazimiera a jej wykład był wspierany przez dwóch uczniów , dobrze w przedszkolu znanych…

Z  Fruzią i Bobkiem dzieci się poznały, głośnego występu disco polo wysłuchały. Profesor Kazimiera o lekcję zadbała, było coś dla ducha, było coś dla ciała. Fantastycznie wypadła lekcja plastyki, wiosenne pejzaże na niej powstały, dzieci z Jedynki talent plastyczny mają doskonały. Pod dyktando Fruzi gimnastyka dla języka też swe miejsce miała, trudnych zwrotów całe mnóstwo gromada przedszkolaków powtarzała. Zamiłowanie do aerobiku w sobie Fruzia też odkryła, jego tajniki przed dziećmi odsłoniła. A na zakończenie nasze drogie panie - wdzięczne, piękne i radosne tańcem z Jeziora Łabędziego  również przywitały wiosnę. Imprezka wszystkich w dobry nastrój wprowadziła, ale coś z tą wiosną jest nie tak, jeszcze nie przybyła…

   

   

   

   

MODNY I KOLOROWY DZIEŃ KOBIET         

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszym przedszkolu obchodzony był bardzo uroczyście. Dzieci z grupy "Jagódki" pod kierunkiem pani Ali i pani Dorotki przygotowały i przedstawiły montaż słowno - muzyczny nawiązujący do tematyki dnia. Dużą niespodzianką i atrakcją był pokaz mody, w czasie którego nasze przedszkolaki wcieliły się w role modeli. Uroczystość odbyła się podwójnie: przed poludniem dla dziewczynek i pań pracujących w przedszkolu, po południu dla zaproszonych mam. Jako radosny akcent oczekiwanej wiosny chłopcy wręczyli każdej pani kolorowy kwiat.

   

   

   ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA

28.02.2013r. w naszym Przedszkolu odbyła się niecodzienna uroczystość z udziałem: pani Zimy, w postać której wcieliła się pani Alicja Giczela i Śnieżynek, role których zagrały panie: Dorota Oskroba i Renata Tarkawian. 

Cel , który przyświecał całej uroczystości to wspólna zabawa dzieci z panią Zimą, dostrzeżenie pozytywnych cech tej pory roku oraz utrwalenie wiadomości o zimie. Dla poszczególnych grup przygotowane były różnorodne zagadki i ciekawe aczkolwiek wcale nie łatwe zadania do wykonania. Przedszkolaki poradziły sobie  świetnie ze wszystkimi zadaniami, a na koniec spotkania każda z grup zaprezentowała piosenkę dla pani Zimy. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy, wspólny taniec dzieci i przybyłych gości: Zimy i Śnieżynek. Uwieńczeniem spotkania było rozwiązanie konkursu „ Hu, hu, ha- Zima wcale nie jest zła”, zorganizowanego na terenie placówki, dla dzieci i ich rodziców. Udział w konkursie polegał na wykonaniu pracy plastycznej ukazującej piękno zimowej aury; prace mogły być wykonane dowolną techniką przez całe rodziny. Wszystkie prace konkursowe można było obejrzeć na wystawie w holu przedszkola. Rodzice i dzieci wykazali się dużą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi a czas spędzony wspólnie przy wykonaniu pracy jest bezcenny. Liczni uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni przez dyrektora przedszkola dyplomami i słodkimi upominkami.

   

   

   

   

WARSZTATY PLASTYCZNE

Dnia 18.02.2013r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla kadry pedagogicznej prowadzone przez Panie A. Mikołajewską i A. Rościńską . 

Wspólnie z prowadzącymi wykonałyśmy przestrzenne prace plastyczne związane tematycznie ze zbliżającą się wiosną. Pomysły były trafne i przypadły nam do gustu, na pewno wykorzystamy je w pełni w naszej pracy rozwijając twórczość artystyczną dzieci.

Prowadzącym serdecznie dziękujemy za współpracę  życząc tym samym nowych i ciekawych pomysłów.

Grono Pedagogiczne

   

   

   

   
SPOTKANIE Z AUTORKĄ

   
 7 lutego 2013 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dzieci z autorką bajek Panią Barbarą Ciemską. 

Tematem zajęć było wysłuchanie bajki pt. „Misie na spacerze”. Dzieci najpierw zapoznały się treścią bajki, a następnie odpowiadały na pytania autorki związane z tym jak należy zachowywać się podczas spaceru. Następnie najmłodsi odgrywali scenki dramowe, które w bardzo przystępny sposób pokazywały dzieciom pozytywne zachowania, m.in. naukę prawidłowego sposobu  przechodzenia przez ulicę, zakazu przyjmowania prezentów od nieznajomych ludzi i rozmów  z nimi, a także nie podchodzenia do obcych zwierząt i dotykania ich. Dzieci chętnie brały udział w zajęciu i wszystkie chciały odgrywać wyznaczone role.
Za udział w spotkaniu przedszkolaki otrzymały „Order dzielnego misia” oraz książeczki z imienną dedykacją od autorki.
 Serdecznie dziękujemy.

   

   GÓRA GROSZA

Przedszkolaki z naszego przedszkola po raz kolejny włączyły się do akcji "GÓRA GROSZA". W akcję włączyli się także pracownicy przedszkola oraz rodzice.
Celem akcji GÓRA GROSZA jest zbiórka drobnych monet na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastepczym i pogotowiom rodzinnym.
W tym roku akcja ruszyła 26 listopada i pieniądze zbieraliśmy do 7 grudnia. W myśl powiedzenia: grosz do grosza... łącznie zebraliśmy 235 zł 29 gr.
Dzieci i rodzice z ogromnym zaangażowaniem zapelniali pojemniki monetami.
W procesie liczenia monet pani Kamili i pani Dianie pomagały Ekoludki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za przylączenie się do akcji i ofiarowane datki.                              

  KONKURS KOLĘD ANIELSKIE ŚPIEWANIE


  6 stycznia w Woli Gułowskiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych "Anielskie Śpiewanie".
Nasze przedszkole reprezentowała 5-letnia Gabrysia Łukasik przygotowana przez panią Dorotę Oskrobę. Gabrysia śpiewała kolędę "Gore gwiazda Jezusowi" i zajęła I miejsce wśród solistów - przedszkolaków. 
II miejsce wśród solistów zajęła 5-letnia Maja Przegalińska, która też uczęszcza do naszego przedszkola - grupa Ekoludki i tym razem reprezentowała więc przedszkole i Zespół Tańca Ludowego "Kropelki Rosy".
Ogólnie w trakcie konkursu występowało około 200 uczestników, w tym soliści i zespoły, więc tym bardziej cieszy wygrana tak małych solistek. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Obydwu laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Gratulacje należą się także pani Dorocie Oskroba za przygotowanie występu zwyciężczyni!
       Na zdjęciu poniżej obydwie laureatki - Maja - pierwsza z lewej, Gabrysia - trzecia z lewej.     

                       

Kolędy w wykonaniu Mai można posłuchać tutaj              GALERIA PRAC KONKURSOWYCH

Przed świętami Bożego Narodzenia nauczycielki z naszego przedszkola, pani Marta Chilińska i pani Kamila Machniak ogłosiły i zorganizowały konkurs pt. "Życzenia Bożonarodzeniowe w formie rymowanki". Celem konkursu było ułożenie wspólnie z dzieckiem życzeń świątecznych w fromie rymowanki oraz własnoręczne wykonanie kartki świątecznej.
Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie łukowskie przedszkola.
Wszystkie kartki i życzenia były bardzo ładne i trudno było wybrać te najładniejsze, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem uczestnictwa, młodsi uczestnicy dostali także świąteczną kolorowankę i czekoladowego Mikołaja.
Dodatkową nagrodą była emisja rymowanych życzeń na antenie Radia Podlasie dnia 21 grudnia w dobranocce o godz. 19.30.
Wkrótce nagranie będzie dostępne na naszej stronie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i ciekawe pomysły, a teraz galeria prac...


 Przedszkole Integracyjne Nr 1
pani orota Oskroba i grupa Jagódki

 
Przedszkole Miejskie Nr 2
pani Beata Smyk i pani Jolanta Grula: Emil Szczygielski i Mateusz Kozioł,Gabrysia Lisiewska i Wiktoria Skrzynecka


Przedszkole Miejskie Nr 4
pani Barbara Borowska i Amelka Zdanikowska


Przedszkole Miejskie Nr 5
pani Agnieszka Bartczak - Krzewicka i Julka Czerska

     
Przedszkole Miejskie Nr 7
pani Magdalena Białucha i Jakub Sych; pani Magdalena Gajek i Kamil Odrzygóźdź z tatą

      
Zespół Szkolno - Przedszkolny
pani Monika Piros i Kamil Zawadka; pani Anna Malon i Zosia ZabłockaCZY LEKI MOŻNA BRAĆ SAMEMU?

Pod takim hasłem odbyły się w dwóch najstarszych grupach - Ekoludków i Jagódek, spotkania ze Słuchaczami Medycznego Studium Zawodowego z kierunku farmacji. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca aptekarza oraz poznały zagrożenia jakie niesie ze sobą samodzielne zażywanie leków; młodzi farmaceuci jednocześnie uświadomili dzieciom, jak ważne jest branie odpowiednich leków w trakcie choroby; spotkaniu towarzyszyły także zabawy ruchowe np "Jesteśmy tabletkami" oraz wykonywanie prostych zadań i prac plastycznych związanych tematycznie z pogadanką. Na koniec spotkania, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.
Studenci Studium Medycznego odwiedzili nas już wcześniej z prezentacją na temat zdrowego żywienia.
Warto podkreślić dobre przygotowanie studentów oraz dostosowanie wiadomości do możliwości małych sluchaczy.

   

   

   

   MIKOŁAJKI

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci oczekiwały gościa w ogromnym skupieniu. Zaraz po śniadaniu na sali pojawiły się Elfy: Lucek i Frycek, pomocnicy Mikołaja oraz Pani Mikołajowa i wreszcie dlugo oczekiwany Mikołaj. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z tak niecodziennym gościem i sądząc po minach - mimo swej dobroci, Mikołaj budził też niepokój - zwłaszcza u młodszych przedszkolaków, ale w trakcie wspólnej zabawy wszystkie obawy zniknęły.
Mikołaj rozmawiał z dziećmi, obserwował ich współpracę w różnych konkursach, słuchał wierszy i piosenek na swoją cześć a na koniec każde dziecko obdarował prezentem. Gość został także obdarowany przez dzieci - dostał namalowane przez dzieci swoje portrety, które pewnie teraz zdobią jego dom. Oprócz zabawy z dziećmi Mikołaj odwiedził nasze przedszkole w noc poprzedzającą Mikołajki i zostawił każdej grupie przedszkolaków nowe zabawki. Słodkie co nieco dostali także grzeczni pracownicy przedszkola.
Warto być grzecznym?

   

    

   

   

   

     DOGOTERAPIA

29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii.

    Dogoterapia to system ćwiczeń i zabaw z psami wspomagający rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci i dorosłych dotkniętych takimi chorobami, jak; autyzm, porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe, niedowład kończyn oraz wieloma innymi. Poprzez terapię kontaktową, czyli zabawy, przytulanie i głaskanie psa, osoby dotknięte niepełnosprawnością dużo szybciej i dokładniej próbują wykonać  ćwiczenia. Rozluźnieni, w bezstresowej zabawie zapominają o swoich problemach. Radość i uśmiech jest widoczny na ich twarzach. Tutaj udział psa służy wzmocnieniu rehabilitacji , wszechstronnie oddziałując na psychikę, odczucia i zdrowie dziecka. Warto jednak podkreslić, że zajęcia z Dogoterapii są wykorzystywane nie tylko do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia z psami dobrze wpływają na rozwój psychiczny i fizyczny dzieci. Wzbogacają słownictwo, uwrażliwiają, uczą odpowiedzialności. Rozwijają motorykę małą i dużą . Podczas zajęć ćwiczy się koncentrację, pamięć wpływają one także pozytywnie na rozwój zmysłów. Natomiast zabawa w grupie świetnie wpływa na rozwój społeczny, pozwala otworzyć się na świat zewnętrzy i przełamać wiele barier.
    Pierwsze  zajęcia w naszym przedszkolu miały na celu poznanie psów oraz przełamanie lęku przed psami, które wcale nie były małe. Dzieci miały także okazję nakarmić swoich czworonożnych gości i poznały pozycję żółwia, którą nalezy przyjąć wtedy, gdy zbliża się do nas nieznany pies. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kolorowankę i pamiątkową naklejkę. Czy będą kolejne teraz już cykliczne zajęcia z dogoterapii? tę decyzję muszą podjąć rodzice naszych przedszkolaków.

   

   

   

   
GALERIA NASZYCH MISIÓW

W tym roku Dzień Pluszowego Misia świętują nie tylko przedszkolaki. Do świętowania przyłączyć się może każdy mieszkaniec naszego miasta - w niedzielę 25 listopada na skwerku przy fontannie można zrobić sobie zdjęcie z misiem - postacią z herbu naszego miasta Łukowa, można przynieść swoją maskotkę - misia oraz obejrzeć wystawę misiów utworzoną z prac dzieci i rodziców oraz dzieci i nauczycielek.
oto galeria naszych prac:

      

   

   

   


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada na świecie obchodzi się Dzień Pluszowego Misia. Każdy miś jest przyjacielem dziecka - czy można więc zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Do misia można się przytulić, kiedy jest nam źle; można mu powierzyć najskrytsze tajemnice. Każdy z nas był kiedyś mały i każdy pewnie pamięta swego ulubionego pluszowego przyjaciela.
Z tej okazji - urodzin misia - 22 listopada w naszym przedszkolu zawitali niezwykli goście - małe i duże pluszowe misie. Misie były różnej wielkości, różnych kolorów i bawiły się razem z dziećmi oraz ... z Komisarzem Misiem i Misiem Łukowa - postacią z herbu naszego miasta, które tego dnia także przybyły do naszego przedszkola. Wspólna zabawa odbywała się przy piosenkach o misiowej tematyce; były także konkursy, zagadki, rysowanie, zlizywanie miodu z talerzyka, zbieranie wykałaczek w misiowych łapkach... Był także czas na prezentację każdej grupy z misiowym repertuarem, czyli prezentacja wiersza lub piosenki o naszych postaciach.
Na koniec zabawy, każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w zabawie, medal Przyjaciela Misia i uścisk misiowej łapy. Na deser były żelkowe misie i taniec z misiem.
Uroczytość, która wszystkim bardzo się podobała przygotowały: pani Renata Tarkawian, pani Marzena Chojnacka i pani Marta Chilińska.

        

         

          

        

       
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM


    Bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. 
Często boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby pomagać.
Wiemy jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Właśnie dlatego, w ramach realizacji programu ,,Bezpieczny przedszkolak” 15 listopada 2012r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Wojciechem Oknińskim z firmy "E - Team".
     Instruktor rozmawiał z dziećmi na temat najczęściej występujących zagrożeń dla życia i zdrowia, które mogą pojawić się w najbliższym otoczeniu. Przestrzegał przed zabawami w niedozwolonych miejscach, z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Uczył dzieci w jaki sposób należy opatrzyć rany, otarcia, zadrapnięcia oraz co zrobić w przypadku skaleczenia, złamania czy innych urazów. 
    Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze, samodzielnie mogły spróbować układania kolegi w pozycji bezpiecznej, bandażowania oraz sztucznego oddychania.  Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja dla dzieci – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt w postaci ratowania komuś życia.

Serdecznie dziękujemy panu ratownikowi  za fachową lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


        

      
       

BAW SIĘ Z NAMI JESIENNYMI DARAMI


Wszystkie prace można było podziwiać w holu przedszkola, teraz tutaj  prezentujemy galerię prac wykonanych
przez dzieci i rodziców z naszego przedszkola.

   

   

   

   

   

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę i gratulujemy pomysłów!

SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU "KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH"
Gościem w naszym przedszkolu był kom. Krzysztof Golba

Relacja ze spotkania do przeczytania tutaj
a oto fotki...

       
       

      

             

 JAK PRAWIDŁOWO PRZECHODZIĆ PRZEZ ULICĘ

Dnia 5 października najmłodsze przedszkolaki z grup "Muchomorki" i "Biedronki" uczyły się poprzez zabawę prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszyscy dorośli wiemy, że pędzące ulicami samochody nie działają na wyobraźnię trzylatków. Dlatego tak ważne jest rozmawianie z nimi temat bezpieczeństwa na spacerach z rodzicami oraz z panią w przedszkolu. Ważny jest także prawidłowy wzorzec zachowania dorosłych.
Celem zajęć i wspólnej zabawy było uświadomienie dzieciom, że przez pasy można przechodzić tylko w towarzystwie dorosłych i najlepiej za rękę. Na specjalnym zestawie demonstracyjnym z EFS dzieci mogły poćwiczyć przechodzenie z panią lub w parze z kolegą. Dzięki piosence, dzieci poznały także zadanie sygnalizatora świetlnego oraz znaczenie odpowiedniego koloru światła.
Dla utrwalenia zajęcia dzieci pod opieką pań wykonały prace plastyczne - sygnalizator świetlny. Przy poruszaniu się po ulicy ważny jest też dobry słuch - dlatego jedną z zabaw było rozpoznawanie dźwięków pojazdów - niektóre z nich dzieci rozpoznawały lepiej od pań.
Nad pomysłem i przebiegiem zajęcia czuwały panie specjalistki z naszego przedszkola.

     

     

     

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

        W spotkaniu brały udział dzieci z najstarszych grup wiekowych. Dzieci z uwagą słuchały jak zaproszony gość opowiada o swojej pracy i niebezpiecznych sytuacjach z jakimi styka się podczas służby. Funkcjonariuszka zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze , uświadomiła potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami , uczuliła małych słuchaczy na zachowanie ostrożności w stosunku do osób sobie nieznanych. 
     Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przedmioty które policjanci wykorzystują w swojej pracy na co dzień. Również opis elementów umundurowania wzbudził w maluchach wielką ciekawość.
     Podsumowaniem tematyki „ Bezpieczna droga do przedszkola” był zestaw zabaw utrwalających zdobytą wiedzę.   Udział w różnorodnych zadaniach brały dzieci z grupy „ Jagódki”, „Ekoludki” i „ Krasnoludki” . Ich poziom z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zadziwił nawet zaproszonego gościa. W podziękowaniu za spotkanie dzieci obdarowały policjantkę orderem uśmiechu i portretem wykonanym przez wychowanków placówki. Dzieci za aktywny udział w zabawie otrzymały od Dyrektora Przedszkola podziękowanie w postaci słodkości. Nad całością imprezy czuwały panie : Dorota Oskroba i Alicja Giczela.