ZNAMY KILKA ZNAKÓW DROGOWYCH                        

Dnia 14.06.2013r. odbyło się zajęcie koleżeńskie prowadzone przez panią Martę Chilińską w grupie Muchomorki, na które została zaproszona pani dyrektor oraz pani Małgorzata Piotrowska. Głównym tematem zajęć było poznanie prostych znaków drogowych.                       Dzieci miały okazję wykazać się wiadomościami dotyczącymi bezpieczeństwa, poruszania się na drodze używając poznane znaki drogowe oraz wdrożyć te zachowania w dane sytuacje. Klasyfikowały znaki drogowe według kształtów: koło, kwadrat, trójkąt. Tworzyły także rytmiczny układ według wzoru podanego przez panią Martę - np., koło, kwadrat, koło, kwadrat..... Dzieci rozwijały również spostrzegawczość wzrokową i pamięć poprzez odgadnięcie jaki znak zniknął i co przedstawiał. Zorganizowane zabawy ruchowe „Znaki drogowe”, „Figury”, „Rytmy” pozwoliły przyswoić dzieciom poznane wiadomości.

   

   

    

   

DZIEŃ DZIECKA W SALI ZABAW

Grupa Muchomorki z okazji Dnia Dziecka wyjechała do kręgielni Arkabos w Łukowie. Dzieci spędziły czas na wesołej zabawie pełnej atrakcji i miłych niespodzianek. Oto kilka zdjęć.

   

   

   ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Dnia 16.05.2013r. odbyło się zajęcie otwarte w grupie Muchomorki prowadzone przez Małgorzatę Osiejuk. Tematem przewodnim zajęcia była „Łąka majowa”. Podczas zajęć dzieci wykazały się zainteresowaniem i wiedzą o zwierzętach mieszkających na łące. Rodzice z zaciekawieniem przyglądali się pociechom, które rozpoznawały dopiero co poznane odgłosy mieszkańców łąki, układały historyjkę obrazkową… Zorganizowana zabawa ruchowa „Biedronki i motylki na kwiatki” w której wzięły udział dzieci wraz z rodzicami ułatwiła wspólne wykonanie pracy plastycznej w trzech grupach, która podsumowała zajęcia. Efekty wspólnej pracy zostały umieszczone w galerii przedszkolnej. Dziękujemy Rodzicom za udział i wspólną zabawę.

   
   

            CZEKAMY NA WIOSNĘ


Grupa Muchomorków postanowiła przyspieszyć wiosnę.  W tym celu w sali został zalożony kącik przyrody z nowalijkami. Dzieci poznały etapy sadzenia pietruszki i cebuli oraz walory zdrowotne nowalijek. Przedszkolaki chętnie pomagały w zakładaniu kącika. Podczas zajęć składały obrazek z części, dopasowywały elementy i kolorowały. Następnie codziennie obserwowały, dbały i podlewały roślinki w swoim kąciku przyrody. Wyhodowany szczypiorek dzieci zjadły dekorując wiosenne kanapki.

   

   
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

     

     

     

     

i jeszcze taniecZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ
czyli gimnastyka buzi i języka oraz ćwiczenia słuchowe

Celem zajęć logopedycznych w trzylatkach były:
  • ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej przy pomocy prostych struktur rytmicznych
  • ćwiczenia oddechowe - zdmuchiwanie listków na jeża - kołderka na zimę
  • słuchowa identyfikacja dźwięków - rozpoznawanie odgłosów dźwięku kluczy, dzwonka czy szklanki
  • usprawnianie motoryki warg, języka i podniebienia miękkiego
  • ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej, spostrzegania - ukladanie prostych wzorów z nakrętek