dz
                                                                                                 
DZIEŃ DZIECKA

Szczęśliwe, zadowolone, spędzały czas tak jak lubią najbardziej - na zabawie...w przerwie porcja frytek i dalej do zabawy...

   

   

   

   ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

15 marca 2013r. rodzice dzieci z gr. „Krasnoludki” mieli okazję obserwować swoje pociechy podczas zajęcia otwartego, które zorganizowała i przeprowadziła pani Renata Tarkawian. Tematem spotkania było utrwalenie wiadomości zdobytych n/t  pracy krawcowej. Rodzice z wielkim zapałem przyglądali się dzieciom, wspólnie się bawili, kibicowali im oraz podziwiali wiedzę i umiejętności, którymi najmłodsi mogli się wykazać. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie pracy plastycznej, do której wszyscy wcielili się w role projektantów mody i krawców. Spotkanie podobało się wszystkim zgromadzonym zarówno małym jak i starszym. Dziękujemy za udział.

   

   

   

   POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCOWEJ


W związku z realizacją tematu "Poznajemy zawody ", „ Krasnoludki” wybrały się do pobliskiego zakładu krawieckiego . Dzieci zobaczyły kolejne etapy pracy krawcowej podczas szycia, np.: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie, przyszywanie guzików itp. Pani krawcowa zademonstrowała nam działanie urządzeń, które potrzebne są jej do codziennej pracy mi.in. maszyny do szycia. Przedszkolaki porównywały igłę do maszyny z igłą do szycia ręcznego, różnorodne nożyce i maszyny krawieckie. Oglądały nici w różnych kolorach na wielkich i małych szpulach, a także różne krawieckie dodatki: guziki, taśmy, gumy i wiele innych. Dzieci dowiedziały się również do czego służy krawcowej mydło, lustro, szpilki. Z całą pewnością spotkanie z Panią krawcową było dla nas wszystkich kolejną ciekawą i pouczającą lekcją.

   

   

 TAK SPĘDZAMY WOLNY CZAS...

   

   

   

   WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ ZIMĄ PTAKI


Zima to trudny czas dla wszystkich zwierząt, szczególnie dla ptaków. Dlatego z pomocą dla nich wyszły dzieci z gr. Krasnoludki. Przedszkolaki  postanowiły pomóc ptakom mieszkającym w okolicy przedszkola. Przez kilka dni przynosiły smakołyki dla podopiecznych:  różne ziarenka, okruszki chleba, słoninkę itp. Następnie wspólnie z panią wyszŁY na plac przedszkolny gdzie znajduje się karmnik, do którego dzieci wsypywały pokarm oraz zawiesiły słoninkę dla sikorek. Dzieciom bardzo spodobały się takie zajęcia i obiecały dbać o ptaki dopóki nie przyjdzie wiosna.

   

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia w grupie „Krasnoludków”  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Goście z wielkim wzruszeniem oglądali przygotowaną przez dzieci część artystyczną, w czasie ktorej wnuczęta zaśpiewały  okolicznościowe piosenki i recytowały wierszyki, podkreślając fakt, że Babcia i Dziadek „dla wnuków zawsze czas mają i za to wnuki Ich tak kochają”. Było wiele emocji, łzy wycierane ukradkiem. Na koniec dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane prezenty w postaci pudełeczek – szkatułek na drobne przedmioty. 

Po występach na Gości czekał słodki poczęstunek w postaci pysznych ciast przygotowanych przez rodziców dzieci, za które serdecznie dziękujemy.

Nad całością uroczystości czuwały panie Marzena Chojnacka i Renata Tarkawian. 

   

   

   

   

JASEŁKA

   

   

   

   


PASOWANIE

     

     

     

     

     

OGNISKO INTEGRACYJNE

10 października 2012r. dzieci wraz rodzicami z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie z gr. „Krasnoludki” wzięli udział w ognisku zorganizowanym z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Uroczystość odbyła się w Gręzówce na prywatnej działce rodziców, których dziecko uczęszcza do tejże grupy. Przedszkolne spotkanie uświetniła obecność  pani dyrektor Małgorzaty Piotrowskiej, która przygotowała dla dzieci słodkie niespodzianki. Wielką radość sprawiła wszystkim piękna jesienna pogoda, która bez żadnych przeszkód, pozwoliła świętować na świeżym powietrzu. Po oficjalnym rozpaleniu ogniska rozpoczęły się „ziemniaczane” gry i zabawy ruchowe integrujące grupę. Dużo uśmiechu sprawiły wszystkim bieg z ziemniakiem na łyżce stołowej, skoki w workach, rzut ziemniakiem do celu, a także konkurs na najdłuższą obierkę, który dedykowany był wyłącznie dla rodziców. Humor dopisywał każdemu z uczestników, zarówno tym młodszym jak  i starszym. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było kosztowanie wyśmienitych, pieczonych w ogniu kartofli, których-jak u dobrych gospodarzy przystało- nie brakło oraz pieczenie kiełbasek. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy przygotowali pyszne przekąski dla dzieci. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Rodzice biorący udział w zabawach otrzymali pamiątkowe ordery natomiast dzieci słodkie lizaki.

 Spotkanie zorganizowały panie Renata Tarkawian i Marzena Chojnacka.

        

        

       

     

OWOCOWE SZASZŁYKI

Tu można przeczytać o kulinarnych poczynaniach naszych 4 letnich Krasnoludków - szaszłyki;

Tu podglądamy przedszkolaki okiem obiektywu: