dz

SPOTKANIE Z DINUSIEM

6 czerwca 2013 r. w grupie Jagódki podsumowano cykl zajęć (konkursy, zabawy, prace plastyczne, nauka piosenek itp.) zrealizowanych od marca w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”. Program realizowała pani Alicja Giczela we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Łukowie. 
Tego dnia dzieci w przedszkolu odwiedziła bajkowa postać - dinozaur Dinek. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zabawach proponowanych przez gościa: wyprawa do Kwiatolandii oraz podróż pociągiem dla niepalących. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały naklejki. Sprawą palenia tytoniu w obecności dzieci udało się zainteresować rodziców. Mamy nadzieję, że jest to pierwsze ogniwo w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania postaw antynikotynowych u dzieci, a pośrednio u ich rodziców. Im mniej osób będzie paliło, tym czytsze powietrze będzie wokół nas...

                 
     


DZIEŃ DZIECKA

Największą radością dla rodziców jest patrzeć na radośne uśmiechnięte buzie swoich pociech - takie szczęśliwe były Jagódki na wycieczce do Siedlec zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Atrakcją był już sam wyjazd bez rodziców i przejazd autokarem; potem był film w kinie, obiad w Mc'Donald i zabawa w sali zabaw.
oto kilka fotek

     

   

   

   TANECZNYM KROKIEM

Taki tytuł miał przedszkolny przegląd taneczny organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 4, w którym nasze przedszkole reprezentowały tańczące "Jagódki" przygotowane przez panią Dorotę Oskrobę. Dzieci tańczyły taniec nowoczesny z chustami.
Występ był bardzo energetyzujący i udany...zobaczcie sami...
Dziękujemy Rodzicom za wsparcie:)

    

   

   

 RODZICE NA PRZEDSZKOLNEJ SCENIEPrzed świętami Rodzice dzieci z grupy "Jagódki" wcielili się w role artystów i wystawili Jasełka.

Pomysł wystawienia Jasełek, w których wystąpili rodzice, wyszedł od nich samych. Nad organizacją i przygotowaniem uroczystości czuwały Dorota Oskroba i Alicja Giczela, a widownię stanowili dziadkowie i inni członkowie rodzin przedszkolaków. Wstępem do Jasełek było wykonanie przez dzieci pastorałki „Świeć gwiazdeczko, świeć”.

Po Jasełkach wszyscy rodzice, przedszkolaki i kadra przedszkola podzielili się opłatkiem przy świątecznych życzeniach.

 Na chwilę czas jakby się zatrzymał. Myślami wszyscy byli w miejscu, gdzie narodziło się Boże Dziecię. Występ zwieńczony został gromkimi brawami i kolejnym występem dzieci, które wykonały pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”.
Rodzicom gratulujemy wspaniałego pomysłu i doskonałego występu, a dzieciom gratulujemy super odważnych i chętnych rodziców.

   

   

Jasełka rodziców można obejrzeć tutaj

JAGÓDKI Z PASJĄ

Święta to okres obdarowywania bliskich prezentami; dlatego przed świętami Jagódki przygotowwywaly własnoręcznie drobne upominki dla swoich rodziców. Zajęcia plastyczne prowadziły Pani Ania i Pani Agnieszka z Galerii Pasja. Oto jak pracowite Jagódki pod opieką specjalistek szykowały niespodzianki - Mikołaje.

   

     

     

            

ANDRZEJKI U JAGÓDEK

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. 

Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, które były ciekawe, czy wyjdą szybko za mąż. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji.  Taki właśnie charakter miało spotkanie andrzejkowe w grupie „ Jagódki”, przeprowadzone w towarzystwie rodziców dzieci i pani dyrektor.

Dzieci wraz z rodzicami, zebrały się w sali, w której nauczycielki stworzyły odpowiedni nastrój. Przyciemnione oświetlenie,  dekoracja sali zawierająca symbole  świec i duszków nadawały pewnej tajemniczości. By podkreślić charakter wróżebnego wieczoru, okna zdobiły kolorowe czarownice i pękate dynie, a nad lampami unosiły się małe nietoperze. Pani Dorotka i pani Alicja zadbały także o odpowiednie kreacje wróżek. Podczas wspaniałej zabawy nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych , takich jak: wróżenie z wylosowanych cyfr, czy kolorów, rzucanie kostkami i odczytywanie przyszłości z kart. Urozmaiceniem prowadzonych wróżb były zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.

   

     

   

PASOWANIE

Filmik

  

WYCIECZKA NA PKP

    Wraz ze zbliżającym się Świętem Kolejarza, wychowawczyni grupy „ Jagódki” z Przedszkola Integracyjnego Nr 1, pani Dorota Oskroba, postanowiła przybliżyć dzieciom ten zawód. 

    W tym celu przedszkolaki udały się na wycieczkę na Dworzec Kolejowy w Łukowie. Tam miały okazję zwiedzania pomieszczeń i wyposażenia dworca, oraz peronów. Dzieci spotkały się z panem kolejarzem . Miały możliwość poznania jego umundurowania i porozmawiania o codziennej pracy. Przyglądały się pracy pani w kasie biletowej. Dzięki wycieczce maluchy dowiedziały się jak wygląda praca dyżurnego na dworcu kolejowym, kim jest maszynista, konduktor i zawiadowca , oraz na czym polega ich praca. Zobaczyły również funkcjonariuszy ochrony. Następnie wszyscy udali się do pociągu. Każde dziecko usiadło w wybranym przez siebie fotelu, a potem mogło zwiedzić lokomotywę. Pan maszynista pokazywał jak kieruje się pociągiem. Po ciekawej i pełnej wrażeń wycieczce , dzieci mogły odpocząć na poczekalni. Uwieńczeniem wycieczki było zrobienie kilu fotek w najciekawszych miejscach.

       

       

       

OGNISKO Z RODZICAMI

Pięcioletnie "Jagódki"  uroczyście powitały nową porę roku –Jesień.
Powitanie nastąpiło podczas  „ Święta pieczonego ziemniaka”. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy „ Jagódki” , wraz ze swoimi paniami i rodzicami. 
Impreza odbyła się w miejscowości Łazy.
Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie miejscowej piekarni. Maluchy interesowały się tym w jaki sposób powstaje chleb, jakiego rodzaju pieczywo jest wypiekane. Oglądały wszystkie znajdujące się tam urządzenia.

    Potem odbyły się zabawy integrujące dzieci i rodziców. Towarzyszyły im ogromne emocje. Wszyscy brali aktywny udział w poszczególnych  konkurencjach. Kiedy zabawy zbliżały się już do końca na wszystkich uczestników imprezy czekały chrupiące kiełbaski z ogniska.
Kolejną niespodzianką dla dzieci była przejażdżka na koniu. Radość dzieci  była ogromna. Końcowym etapem spotkania było wręczenie słodkich nagród przez panią dyrektor , wszystkim  biorącym udział w zawodach sportowych.

Był to dzień pełen wrażeń i super zabawa.

Nad całością wyjazdu, wycieczką do piekarni i zawodami sprawnościowymi czuwały panie: Dorota Oskroba i Alicja Giczela, ale podziękowania należą się również rodzicom - za organizację, smakołyki oraz super atmosferę.

                      

                           
                            

      

POZNAJEMY ZNAKI DROGOWE


W czasie spacerów po okolicy, przedszkolaki poznają znaki drogowe oraz uczą się prawidłowego przechodzenia przez ulicę.