dz

EKOLUDKI Z PASJĄ

Już wkrótce w naszym przedszkolu odbędzie się Festyn Rodzinny. Na tę uroczystość Ekoludki pod okiem Pani Ani i Agnieszki z Galerii Pasja przygotowały dla swoich rodziców niespodzianki.Oto jak pracowały...

   

   

 PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ

10 maja odbył się I Przegląd Piosenki Polskiej, organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 7 w Łukowie. Nasze przedszkole reprezentowały Ekoludki- Zuzia Kępka, Martynka Szczuchniak i Samuel Smoliński. Mali artyści pięknie zaprezentowali się w piosence pt. „ Czy to noc, czy to dzień”. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom. Na ręce Pani Dyrektor został przekazany prezent w postaci encyklopedii o Polsce.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

WYSTĘP MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ

   

 
PRZEDSZKOLAKI NA START


         Dnia 3. V. 2013r dzieci z naszego przedszkola w składzie: Kinga Białowąs,   Martyna Kubiak,  Piotr Grochowski ,Czarek Ścioch,Tomek Jerzykowski, Radek Siwek  -  uczestniczyły w XX JUBILEUSZOWYCH ŁUKOWSKICH ULICZNYCH BIEGACH
3- cio MAJOWYCH pod patronatem
Rady Miasta Łuków.

Celem imprezy było:
uczczenie 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- go Maja,
upamiętnienie 780 - lecia miasta Łuków,
upamiętnienie 610 rocznicy nadania miastu praw magdeburskich,
popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasi wychowankowie zostali zakwalifikowani do kategorii PRZEDSZKOLAKI.
Po wcześniejszym zapoznaniu z trasą biegu, dzieci wystartowały z ul. Staropijarskiej i biegły do mety na ul. Zdanowskiego. Nasi zawodnicy biegli bardzo szybko; widać było ducha walki; każdy chciał zająć I miejsce. Każdy zawodnik otrzymał drobny upominek od organizatorów oraz talon na kiełbaskę - aby posilić się po biegu.
Okazało się, że nasze dzielne przedszkolaki zajęły II miejsce w kategorii drużynowej!!! Stanęły na podium i z dumą przyjęły
pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę dla przedszkola w postaci  Mini kosza do gry w koszykówkę.
Dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone, gratulacjom nie było końca - zasłużyły na to!!!
Należy również wspomnieć, iż  gratulacje należą się rodzicom za ich poświęcony czas, za pomoc w przygotowaniu do biegu oraz  za kibicowanie.
         Dziękujemy organizatorom za zaproszenie przedszkolaków do biegu.


      

        

       

       DZIEŃ BABCI I DZIADKA       

Dnia 21 stycznia 2013roku w grupie Ekoludków gościliśmy Babcie i Dziadków.

Naszych wspaniałych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Małgorzata Piotrowska, później dzieci z naszej grupy recytowały wiersze mówiące o tym jak ważną rolę w życiu wnuków pełnią Babcie i Dziadkowie. Dopełnieniem pięknego przedstawienia stały się piosenki oraz taniec- Walczyk Lubelski.

         Wnuczki i wnukowie wręczyli swoim kochanym dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki oraz zaprosiły do wspólnego świętowania przy ciastku i herbatce.

   

   

   

     


JASEŁKA

   

   EKOLUDKI W MUZEUM  

29 listopada grupa Ekoludków 6- latków odbyła wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panią Elżbietę S. która, przedstawiła sposoby wykonania ozdób bożonarodzeniowych ze słomy i bibuły. Ku naszemu zdziwieniu Ekoludki samodzielnie zrobiły bombki na choinkę, co wcale nie było łatwe.

Przedszkolaki obejrzały również wystawy, po których oprowadziła nas pani Bożenka D., a były to: wystawa „Amonitów”, „Szopek Chłopskich Bożonarodzeniowych”, wykonanych przez gospodarzy okolicznych miejscowości, wystawa etnograficzna” W domu i zagrodzie” oraz „Batalionów Chłopskich”, ta ostatnia wzbudziła największe zainteresowanie wśród chłopców, być może przyszłych żołnierzy. 

   

   

         


KONCERT INTEGRACYJNY "TEN SAM ŚWIAT"

27 listopada Ekoludki reprezentowały nasze przedszkole na koncercie integracyjnym "Ten sam świat" organizowanym przez Caritas Siedlce. Na koncercie nasze przedszkolaki prezentowały wiersz, piosenkę oraz taniec. Przebrane Ekoludki występowały jako jedna wielka pokoleniowa rodzina. Występ był bardzo udany - mali artyści stanęli na wysokości zadania. Gratulujemy!!!
Oprócz naszej reprezentacji występowało 27 placówek integracyjnych, czyli łącznie 390 osób. Przed i po prezentacji przedszkolaki zamieniały się w widzów i brawami nagradzały występy innych. Oprócz występów, dzieci miały okazję przebywania w towarzystwie osób niepełnosprawnych i mogły obserwować ich sposób poruszania się, wygląd - jednak w myśl koncertu bez względu na to jak wyglądamy i czy jesteśmy zdrowi czy chorzy łączy nas muzyka i ten sam świat.
Była też przerwa na slodki poczęstunek i napój, a po koncercie - posiłek w Mc'Donaldzie i tu nie sam posiłek był ważny - bardziej liczyła się zabawka ukryta w zestawie.
Jakby atrakcji było mało - za występ każde dziecko otrzymało upominek od organizatorów koncertu i słodkie drobiazgi w przedszkolu.
Za rok znów weźmiemy udział w koncercie.   

   

   

   

Występ można zobaczyć tutaj - część I, część II .PASOWANIE NA STARSZAKA


   

   

   
JESIENNE  RYMOWANIE 

 W naszej grupie w miesiącu październiku zaprosiłyśmy dzieci i ich rodziców do udziału w konkursie literackim
 JESIENNY WIERSZYK LUB RYMOWANKA.
Nasze sześciolatki  i ich rodzice napisali wspaniałe wierszyki i rymowanki, które 8 listopada 2012r  zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami dla dziecka i rodzica, nie zabrakło także niespodzianek w postaci książeczek do malowania dla dzieci i długopisów dla rodziców.
Były także wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników i życzenia dalszego rozwijania talentów literackich.
Wszystkie prace konkursowe znalazły się na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolu a
od 12.11.2012r będą umieszczone na wystawie

 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci Filia nr1.

 13 listopada 2012r o godz. 19:30 mogliśmy je usłyszeć na falach Katolickiego Radia Podlasie  a tu możemy posłuchać audycji

Pragniemy  podzielić się  tymi wspaniałymi „dziełami”, które tworzyły nasi początkujący „poeci”, aby przeczytać wiersze, wystarczy kliknąć poniżej.

Wiersze do przeczytania 

 

 LEKCJE BIBLIOTECZNE

O wycieczce Ekoludków do biblioteki można przeczytać tutaj
Tutaj prezentujemy zdjęcia:

              
EKOLUDKOWE OGNISKO

    16 października odbyło się ognisko integracyjne dla dzieci i rodziców z grupy Ekoludków. Miejscem spotkania był Park Linowy. Dzieci pokonywały tor przeszkód i zjeżdżały na linie, a rodzice zajęli się przygotowaniem ogniska i pieczeniem kiełbasek. Wspólne biesiadowanie odbyło się przy ognisku, kiełbaska była pyszna i wszyscy dzielili się swoim prowiantem. Po posiłku były także zabawy dla dzieci i rodziców, między innymi: Zgadnij kto to mówi?; obieranie jabłek - wygrywał ten, kto miał najdłuższą skórkę; Spinacze; Wyścigi z ziemniakiem i deszcz przerwał wspaniałą zabawę. Atmosfera była bardzo miła i wesoła, dzieci i rodzice zadowoleni niecierpliwie czekają na kolejne spotkanie.

       

       

       

       
WYCIECZKA NA POCZTĘ

    Dnia 5 października 6-letnie dzieci z Przedszkola Integracyjnego Nr 1 w Łukowie z grupy "Ekoludki" wybrały się na pocztę. Na miejscu dzieci bardzo serdecznie powitała Pani Jola, która przedstawiła, jak wygląda praca urzędników pocztowych. Sześciolatki poznały drogę listu od nadawcy do odbiorcy oraz zakres uslug pocztowych. Dzieci poznały także zadania, jakie spełnia urząd pocztowy w naszym życiu. Dużą atrakcją była możliwość stemplowania listow datownikiem - co wymaga dużej siły.
    Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a przedszkolaki mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wróciły do przedszkola wesołe i pełne miłych niezapomnianych wrażeń.